Gyakori kérdések
A műköröm viselése árt a temészetes körmöknek?
A természetes köröm több rétegből áll, amikor előkészítjük csak a felső réteget bolyhozzuk fel. A műköröm hosszútávú viselése folyamán a körömlemez védve van, így, hogy kevésbé vesszük igénybe, hanem a műköröm anyagát (zselé, porcelán) koptatjuk, s a természetes körmünk tovább növekszik. Előfordulhat a védett szabadszél miatt a temészetes körömágyhossz növekedése is. Ez különösen látványos körömrágás miatt felrakott műkörmök, hosszab távú viselése után, a körömágy hossza akár a duplájára is nőhet.
A műköröm alatt lélegzik a természetes köröm?
A természetes körmünk egy elhalt szaruréteg, amely szerkezete lemezes. A körömfelszínen pórusok apró csatornanyílásai találhatóak ,de ezek csak azt a célt szolgálják, hogy a körömlemezen keresztül az elraktározott nedvességet és olajat a felszínre juttassák. Nem találhatók a körömlemezben sem vérerek, sem idegek, hanem sejtmag nélküli elszarusodott sejtek alkotják, így nincs is szüksége levegőzésre, lélegzésre. Mivel a körömünk főleg védelmi funkcióval bír, a műköröm hordása pedig csak ezt a funkciót erősíti, így semmiképpen nem káros vagy akadályoz meg természetes folyamatokat.
Lehet e házimunkát végezni műkörömmel?
Főleg a mosogatás az, amiről az a tévhit kering, hogy nem lehet műkörömmel végezni. Ez azért is téves, mert a műköröm általában anyagában díszített, vagy fényzselével lefedett, tehát semmilyen vegyszer nem képes leoldani. Lehet roncsoló hatása a zsíroldóknak, de ezek annyira károsítják a természetes körmöt is, mint a műkörmöt, tehát műkörömmel vagy anélkül is erősen ajánlott gumikesztyű viselése ezek használata közben. A műkörmök általában jól tolerálják a vízben "nyúlkálást", kivéve az építéstől számított 24 órán belül és porcelán alapanyag esetén.
Hogyan készül a műköröm?
Egy épített francia körömágyhosszabítós műköröm elkészítése vázlatosan:
1) Előkészítem a természetes körmöt: körömágy bőrének feltolása, letapadt részek felkaparása, mattítás, portalanítás, előkészítő folyadék és tapadás elősegítő használata.
2) Felhelyezem a sablont.
3) Kialakítom körömágy hosszabító anyaggal az új körömágyat, a mosolyvonal negatívját, fehér anyagból elkészítem a francia véget, majd bevonom clear anyaggal, kialakítva a C-ívet.
4) Meghajlítom a körmöt.
5) Formára reszelem: ügyelve az oldalvonalakra, a formára, felületre, portalanítás.
6) Következik a fényvisszaadás: fényzselé használata.
7) Vitaminos olajjal ápolom a köröm bőrét.
Mit tartalmaz a manikűr?
A köröm rövidítését, formázását, igény esetén a körömágy bőrének kivágását, a köröm felületének polírozását, és a körömágy bőrének vitaminos olajjal való ápolását tartalmazza. Igény esetén lehet választani hozzá tartós Shellac vagy hagyományos lakkozást.
Mennyi időt vesz igénybe a műkörömépítés?
A műkörömépítés folyamata hossztól, formától, mintától függően tarthat másfél órától, 4 óráig, vagy esetenként tovább is. Egy rövid kocka formájú francia köröm építése másfél óra, egy rövidebb körömágyhosszabítós francia köröm körülbelül 2 óra hosszat készül. Az extrémebb díszítések, vagy formák már 3, vagy 3 és fél órát is tarthatnak.
Milyen időközönként érdemes töltetni a műkörmöt?
A természetes körömlemez növekedésétől függően, amikor a lenövés (a sáncrésztől az alapanyagig) eléri a 3-4 mm átlagos hosszú körömágyi rész esetén, ez lehet ha gyorsan nő 3 hét de akár 5 hét is. Érdemes rövidebb tehát 3 hetes töltési periódussal számolni rövid körömágy és gyors körömnövekedés esetén, illetve lassú körömnövekedés hosszú körömágyi rész (15-17mm) esetén, 5 maximum 6 hetes periódussal.
Mi az a körömágyhosszabítás?
A természetes körömágyat lefedjük egy hozzá szinében passzoló alapanyaggal, úgynevezett körömágyhosszabító anyaggal melynek segítségével kialakíthatunk egy új körömágyhosszt és formát. Ezzel a technikával megoldható egy kecses hoszzú köröm megépítése akár rövid természetes körömágy esetén is. Amikor francia körmöt szeretnénk itt a lenövés csak a körömsáncnál látszik, a francián belül a mosolyvonal mentén nem, mivel a körömágyi rész nem átlátszó clear vagy pink anyaggal borítjuk, hanem cover azaz fedő színnel. A körömágyhosszabító cover anyagok is kaphatóak több féle színeben, hogy bármilyen bőrtónushoz vagy körömágyszínhez jól menjenek.